6456018_k_tiger-(1)
6456018_k_tiger_1
6456018_k_tiger_2
6456018_k_tiger_3
6456018_k_tiger_4
6456018_k_tiger_6
6456018_k_tiger_5

Pz.Kpfw. VI King Tiger Henschel veža 1/16 stavebnica

Tlačiť
560,00 €
stavebnica RC tanku
objednávka
Popis

RC tank Pz.Kpfw. VI King Tiger Henschel veža 1/16 stavebnica

Výrobca: Tamiya

Kat.č. 56018

Mierka: 1:16

Pz.Kpfw. VI King Tiger Henschel veža Full Option  Tamiya 56018

Stavebnica modelu tanku na diaľkové ovládanie (RC model).

Verný model zobrazuje nemecký ťažký tank z čias 2. svetovej vojny. Pz.Kpfw. VI Tiger Ausf. B (alebo Tiger II) je známy pod  menom Königstiger, alebo King Tiger, ktoré mu dali americkí vojaci. Tiger II bol nástupcom tanku Tiger I a vážil okolo 70t. Chránil ho pancier hrubý 100 až 180mm (predná čať). Vyzbrojený bol 8.8cm KwK 43 L/71 protitankovým kanónom. Prvý raz bol bojovo nasadený počas spojeneckej invázie v Normandii, v lete 1944. Používal dva druhy veže, starší typ označovaný ako veža "Porsche". Táto veža mala typický zaoblený predok a na ľavom boku vyčnievajúcu veliteľskú vežičku (vyrobených bolo len 50 kusov). Novší typ veže sa označuje "Henschel", má rovnú čelnú stenu a je celkovo väčšia, bez vyčnievajúcej veliteľskej  vežičky na ľavom boku. Tiger II bol so svojou kombináciou hrubého panciera, vysoko výkonného kanóna, kvalitného zameriavača vysoko nad zemou (tank bol veľmi vysoký), smrteľne nebezpečný pre všetky spojenecké a sovietske tanky. Bol schopný presne zasiahnuť a zničiť súpera až na vzdialenosť 2km! Slabinou tohto inak výnimočného tanku bol nízky výkon jeho motora Maybach a častá poruchovosť zložitého pohonného systému. Na začiatku bojového nasadenia bolo viac kusov stratených kvôli poruchám, než zničených v boji. Zaujímavosťou je, že rovnako ako Tiger I bol aj Tiger II vybavený dvoma druhmi pásov. Širšie boli určené pre pohyb na teréne bojiska a užšie na prepravu na vagónoch  a na prejazd krátkej vzdialenosti. Celkovo bolo vyrobených len asi 492 kusov.

Stavebnica obsahuje plastové a kovové nezostavené diely a predmontované mechanické časti (kvalitné kovové prevodovky s motormi 380, mechanizmus záklzu, mechanizmus námeru hlavne, mechanizmus otáčania veže). Celá spodná časť modelu je kovová, vrátane všetkých hlavných častí pojazdu (časti podvozku, ramená zavesenia kolies, hnacie a napínacie kolesá,...). Kovové sú hlavne dela a guľometu. Priložený je hárok samolepiacich plátov Zimmeritu, takže modelár si môže vybrať aj takúto atraktívnu verziu povrchu modelu. 
Súčasťou stavebnice je aj kompletná elektronika, obsahujúca DMD Control Unit T-03 (integrované dva FET regulátory rýchlosti), multifunkčnú jednotku MF-01 (zvukový a funkčný generátor) a vysoko kvalitný reproduktor. Samozrejmosťou je kvalitná záblesková jednotka pre delo a LED pre guľomet

Technické údaje:

dĺžka: 640 mm
šírka: 235 mm
výška: 235 mm
hmotnosť: 4250 g

Potrebné dokúpiť: 4-kanálovú RC súpravu tank/truck typu (obe páky centrované), pohonný akumulátor, nabíjačku, farby, lepidlo, bežné modelárske náradie na zostavenie modelu.

 

 

Poštovné zdarma

Pri kúpe nad 120 euro s doručením na Slovensko

Doručenie

do Balíkoboxov po celom Slovensku

Online podpora

Snažíme sa rýchlo a profesionálne odpovedať

Nejaké otázky?

Neváhajte a napíšte nám cez náš kontaktný formulár.

Top produkty

Novinky