31776
31777
31778

RC tank 1:16 German King Tiger( Henschel)dymové. a zvuk. efekty

Tlačiť
154,80 €
tank na diaľkové ovládanie
dočasne nedostupný
Popis

German King Tiger veža Henschel -dymové a zvukové efekty

Výrobca: Pelikán/Heng Long

Kat.č. 2RC3888A-1

Mierka: 1:16

Polomaketa nemeckého ťažkého tanku z II.svetovej vojny s elektrickým pohonom,funkčným air-soft kanónom,zvukovým a dymovým modulom,RC set 2,4 GHz s akumulátorom a nabíjačom.

Ťažký tank Tiger iI alebo „Königstiger“(v slovenskom preklade vlastne tiger bengálsky) ale všeobecne sa ujal názov Kráľovský Tiger alebo King Tiger oficiálne Pz.Kpfw VI Ausf.B.

Tento tank bol modernizovaným nasledovníkom legendárneho Tigra .Na prvý pohľad sa líši dôsledným uplatnením šikmého pancieru na korbe aj na veži,vyzbrojený bol vysokovýkonným kanónom ráže 88 mm.Chaos okolo názvu sa týkal veže-aj keď tank skonštruovala a vyrábala firma Henschel a veža bola dielom firmy Krupp,prvé sériové prevedenie veže sa bežne označuje ako veža Porsche.zatiaľ čo neskoršia ako veža Henschel.Tanky vstúpili do služby na jar r. 1944 pri neúspešnej protiofenzíve na východnej fronte ,pri Sandomeri,veľký podiel mali aj pri ofenzíve v Ardenách a pri ďaľších pokus odvrátiť koniec Tretej ríše.Tigre II boli aj tak najvýkonnejšími tankami II.svetovej vojny a ich najväčším súperom bol nedostatok paliva,bažiny a pohyblivé piesky.Do boja s nimi sa mohli pustitť len sovietske IS-2 a možno americké M-26 Pershing.Tento model predstavuje hlavnú sériovú verziu tanku s vežou Henschel.

mierka: 1/16
dĺžka: 635 mm
šírka: 235 mm
výška: 195 mm

Na ovládanie modelu slúži vysielač 2,4 GHz.

Balenie obsahuje:
- hotový model
- vysielač 
- pohonný akumulátor Li-Ion 7,4 V 1800 mAh
- sieťovú nabíjačku 
- fľaštičku dymovej tekutiny
- drobné povrchové detaily a nálepky

Doba jazdenia s plne nabitým akumulátorom je obvykle do 30 minút v závislosti od spôsobu jazdy. 

Potrebné dokúpiť: 6x AA batérie do vysielača.

Vysvetlenie skratiek:
Model vo verzii BB je vybavený mechanizmom streľby 6mm (airsoftových) guliek, ktorý je z bezpečnostných dôvodov zablokovaný.
Model vo verzii IR je vybavený zábleskovou jednotkou v hlavni kanóna, záklzovým mechanizmom a má možnosť pripojenia súbojového IR modulu (predáva sa ako samostatné príslušenstvo) kat. číslo 5038188,43
RTR - model pripravený na jazdu, v sade je model a vysielač (niekedy aj akumulátor a sieťový adaptér).
BS - model obsahuje Battle System - infračervený "kanón" a snímač zásahov. Slúži pre simulovanie tankových súbojov. Silný zdroj IR žiarenia (napríklad slnko), môže rušiť funkciu IR súbojového modulu.
PRO - model obsahuju rôzne kombinácie tuningových dielov, napríklad kovové pásy, kovovú vaňu podvozku, alebo lepšie prevodovky, či elektroniku. 

POZOR! Tento RC tank nie je hračka, ale je to viac prepracovaný, funkčný model, ktorý sa správa veľmi podobne ako skutočný tank. Vzhľadom na jeho realistické parametre, ak nie je správne zostavený a správne ovládaný, môže vám spôsobiť zranenie, alebo zraniť diváka, či poškodiť majetok. Ak používate model vo verzii BB (strieľa 6 mm airsoftové guľky), vždy dodržiavajte základné pravidlá bezpečnosti. Nikdy nenechajte model bez dozoru dospelej osoby v prítomnosti detí mladších ako 14 rokov. Ak odblokujete mechanizmus streľby, vždy používajte ochranné okuliare, rovnako aj prípadní diváci. Vystrelená guľka sa môže odraziť a poškodiť zrak! Nikdy nemierte a nestrieľajte do ľudí ani zvierat! Pred výstrelom skontrolujte cieľovú oblasť. Nikdy sa nepozerajte (ani divák) do hlavne tanku s odblokovaným mechanizmom streľby, ani keď si myslíte, že zásobník je prázdny. Zodpovednosť za spôsobené škody a zranenia nesie užívateľ modelu, nie výrobca, ani predajca! Model je určený na jazdu v miestnosti, alebo vonku na pevnom suchom povrchu, v žiadnom prípade sa s ním nemôže jazdiť vo vode, v snehu, v kalužiach, blate, piesku, vo vysokej tráve, na verejných komunikáciách a iných miestach (napr. parkoviská) s automobilovou prevádzkou. Nevhodným povrchom sú aj vysoké "chlpaté" koberce. Tento model vyžaduje pravidelnú údržbu a je určený pre modelárov starších ako 14 rokov.

 

 

Poštovné zdarma

Pri kúpe nad 120 euro s doručením na Slovensko

Doručenie

do Balíkoboxov po celom Slovensku

Online podpora

Snažíme sa rýchlo a profesionálne odpovedať

Nejaké otázky?

Neváhajte a napíšte nám cez náš kontaktný formulár.

Top produkty

Novinky